Ako pripraviť pergolu na novú sezónu

Ako pripraviť pergolu na novú sezónu3.5.2021
Či už vlastníte pergolu bioklimatickú, zasklenú, či s polykarbonátom, venujte chvíľku jej údržbe. Vďaka tomu vám bude slúžiť po celú sezónu bez potreby ďalšej starostlivosti.

Výber správnych pomocníkov

Čištenie pergoly je jednoduchšie, než by ste čakali. Samozrejme si na pomoc môžete vziať vapku, dávajte ale pozor na reguláciu tlaku vody a nestriekajte z blízkosti, hrozí, že odrazom zastriekate špinavou vodou všetko okolo. Vystačíte si ale aj s obyčajnou navlhčenou handričkou s kvapkou saponátu. Nikdy však nepožívajte drsné handričky či utierku, hubky a kefy, mohlo by dôjst k narušenou povrchové farby.

 

Údržba bioklimatickej pergoly

V kanálikoch na odtok vody sa vždy po zime nájde veľa neporiadku. Pri bioklimatickej pergole je nutné vyčistenie po celom obvode, medzi lamelami sa totižto usadzuje napríklad sadza z komína. Naklopte preto lamely do otvorenej polohy, aby ste mali lahší prístup do všetkých miest. 

 

Mytie zasklenej pergoly

Tiež pri údržbe zasklenej pergoly začnite odtokovými kanálikmi. Pre skutočne dokonalé umytie skiel siahnite po parnom čističi (vysávač na okná), ktorý sa postará o čistotu a lesk všetkých sklenených stien pergoly.

 

Čistenie horných plôch sklenených a polykarbonátových pergol

Ani horné plochy neponechávajte bez údržby a neriskujte, že pri prvom daždi stečú všetky nečistoty po vyleštenom zasklení. Strechy jednoducho očistite prúdom vody zo zahradnej hadice so silnejším tlakom. 

Kontrola screenovej rolety

Vždy po zime skontrolujte tiež funkčnosť rolety. V prípade potreby látku očistite opäť vlhkou handričkou a saponátom a opláchnite roletu vodou. S čistením sa vyplatí počkať si na teplý deň, než ju totižto vysuniete späť do boxu, musí byť látka úplne suchá.

 

Dokonalosť do detailov

Odtokové kanáliky väčšiny pergol sú vybavené tzv. lapačom lístia, ten samozrejme tiež zbavte naneseného neporiadku. Čím si posedenie pod vysnívanou pergolou ešte viac spríjemniť? Pozrite sa na ponuku príslušenstva k pergolám a zahájte sezónu s predstihom. Vďaka infražiariču a LED osvetlenia nemusíte čakať na teplejšie a dlhšie dni.

 

 

frame-scrollup