Baldachýnové pergoly

Pergoly s baldachýnmi slúžia ako účinná ochrana proti slnku ale aj proti dážďu. Výhodou baldachýnov je sťahovanie na stranu až do zákrytu, čo napríklad u bioklimatických pergol so slnolamami nie je možné.

Baldachýnové pergoly - protidažďové a protislnečné riešenia 

Baldachýnovými pergolami označujeme pergoly vybavené strešné baldachýnom, teda látkou, alebo tkaninou, prípadne PVC poťahom, ktorý zaisťuje tienenie alebo tiež protidážďovú zábranu. V prípade, že nie je nutné tieniť ani chrániť proti dažďu, je možné Baldachýn zatiahnuť až do krajnej polohy, vďaka tomu potom väčšina plochy strechy umožňuje voľný priechod svetla, čo u zasklených alebo bioklimatických pergol so slnolamami nie je možné.

Baldachýnové pergoly určené pre tienenie majú väčšinou ľahšiu konštrukciu, nie sú tak náročné na statickú odolnosť vďaka nižšej váhe baldachýnu a nemajú žiadny odvod dážďovej vody, jedná sa čisto o protislnečnú ochranu.
Príkladom takejto pergoly je napríklad pergola LEAF od talianskeho výrobcu ShadeLab, jej ľahká a dizajnovo zaujímavá konštrukcia umožňuje tienenie baldachýnom až do rozmeru 5 m x 5 m.

Ak hľadáte protidažďovú pergolu so sťahovacou strechou, ktorú môžete vybaviť LED podsvietením a tiež screenovými roletami do stien pergoly, je pre Vás ideálna pergola Pergosun.

Pergola Palladia je ideálna baldachýnová pergola pre každú terasu rodinného domu, vďaka subtílnej konštrukcii a protidažďovému baldachýnu poskytuje tienenie a zároveň protidažďovú ochranu, vďaka priaznivej cene je táto pergola jedným z najpredávanejších systémov pre tienenie terás.

Protidažďové baldachýnové pergoly sú už náročnejšie na zosilnenú konštrukciu a tiež musia mať riešený odvod dažďovej vody a sú väčšinou riešené so sklonenou strechou kvôli odvodu vody.

Pergola MOVE je dizajnová pergola, ktorú Vám bude závidieť každý sused, jej naklonená konštrukcia stĺpov, nerezové prvky konštrukcie spolu s LED svetlami integrovanými v novej konštrukcii z nej robí hviezdu každej terasy, ktorá Vás ani pri daždi nenechá zmoknúť, jej poťahy môžu byť tvorené PVC v spojení s matricou z polyesteru a sú tak nepremokavé. Odvod dažďovej vody je riešený sklonom strechy a zvodom integrovaným vo výpadovom profile.

Pergola Bspace je baldachýnová pergola pre veľké plochy k zatieneniu, môže byť použitá až do rozmerov 13 m x 9 m a slúži tak pre zatienenie veľkých terás, alebo záhradiek reštaurácií.

Pre najnáročnejších zákazníkov je pripravená pergola Millenium, ktorá kombinuje praktickosť a protidažďovú ochranu s luxusnou konštrukciou a spracovaním. Táto pergola sa dá rozšíriť o posuvné zasklenia, má integrovaný odvod vody cez výpadový profil a napojenie zvodu do konštrukcie stĺpikov, LED podsvietenie, nerezové prevedenie konštrukcie, jedná sa o jedinečnú pergolu od firmy Corradi.

frame-scrollup