Pergoly Lewens

Pergoly Lewens8.10.2017
Všetko čo Vás zaujíma o kvalitných nemeckých pergolách Murano od firmy Lewens

Firma Lewens je tradičnou nemeckou firmou zaoberajúcou sa už 30 rokov výrobou markíz a vonkajšej tieniacej techniky. Veľmi populárne a rokmi overené produkty sú markízy Toscana, Family a strešné markízy Ancona a Capri, ktoré patria k najpredávanejším markízam v Nemecku.

Pred niekoľkými rokmi sa firma Lewens začala zaoberať tiež zasklenými pergolami ktoré vybavuje technológiami z výroby markíz. Vznikli tak tri hlavné produkty ktoré vďaka dynamickému rastu a enormnému záujmu v Nemecku a ostatných európskych krajinách teraz tvorí až tretinu obratu celej firmy. Jedná sa o zasklené pergoly triedy Murano.

 

Pergoly typu Murano majú spoločné črty aj keď ich rozdeľujeme na produkty Murano Puro, Murano Vetro, Murano Integrale. Každá pergola má integrovaný odkvapový systém ktorý dažďovú vodu zo strechy pergoly zvádza žľabom do jednej alebo viacerých stojok, v ktorých je pripravené odpadové potrubie, ktoré sťahuje a vypúšťa vodu mimo pergolu. Krokvy sú konštruované tak, aby na ne bolo možné systémovo umiestniť strešnú markízu a to nad strechou pergoly alebo pod ňou. Zasklenie strechy je vykonávané z bezpečnostných skiel a to hrúbky 8 mm alebo 10 mm podľa statického posudku.

 Sklon pergol sa určuje pre každú pergolu podľa výpočtu, ten zohľadňuje zaťaženie snehom podľa danej lokality umiestnenia pergoly a tiež jej šírku a hĺbku, štandardne sa sklon pohybuje od 3° do 15°. U všetkých typov pergol firmy Lewens je vynikajúca ponuka farieb konštrukcie, tých je v štandardnej ponuke 21 bez príplatku a to vrátane luxusných štruktúrovaných farieb ako sú grafit, antracit, mramor, terra. Štruktúrované farby sú vďaka perfektnému a prirodzenému vzhľadu najpoužívanejšími farbami na pergolách.

 

 

Pergola Murano PURO

Najpredávanejším modelom a tiež prvým modelom v rade Murano je pergola Murano PURO. Jedná sa o perfektne vyladenú pergolu so všetkými výhodami triedy murano, jediné obmedzenie oproti vyšším modelom je hĺbka, ktorá môže byť max. 3,5 m, pričom maximálna šírka pergoly je u všetkých modelov rovnaká a to 7 m.
Pergola PURO môže byť vybavená originálnymi systémovými doplnkami Lewens ako sú strešné markíza Ancona, zasklenie trojuholníkových plôch bezpečnostným sklom, screenové rolety, prípadne obvodové posuvné zasklenie.

    

 

Pergola Murano VETRO

Jedná sa o vyšší model než je pergola PURO, ponúka veľkosť až 7 m šírky a 5 m hĺbku, navyše je modulárne možné dosiahnuť až 10 m šírky pri hĺbke 5 m pri zostave dvojmodulu pergoly Vetro. Ďalšou výhodou je tiež možnosť oceľového vystuženia nosného odkvapu pergoly, čím dosiahneme až 7 m šírka bez použitia stredového stĺpika. Vďaka tomuto prevedení pôsobí pergola vzdušnejším dojmom s veľkým priestorom bez obmedzenia. Existuje aj variant s presahom strechy pergoly cez nosné stĺpy. Toto riešenie predlžuje dĺžku strechy cez stĺpiky vďaka čomu ani pri bočnom daždi neprší do priestoru pergoly.

 

Pergola Murano INTEGRALE

Murano Integrale je najvyšším modelom zasklené pergoly od firmy Lewens. Vďaka integrovanej markíze priamo v konštrukcii kazety pergoly a tiež velkosti až 7m šírky a 5 m hĺbky s možnosťou modulárneho spojenia až do 10 m šírky je bezkonkurenčnou voľbou pre náročných zákazníkov. Výhodou konštrukcie markízy priamo integrované v konštrukcii je tiež nízky odstup tieniacej látky od skla, tým nevznikajú žiadne nezatienené priestory a tiež nedochádza k podfúknutiu pri silnejšom vetre.

 

frame-scrollup