Pohyblivá pergola SKYLINE pre napojenie na inteligentné domy

Pohyblivá pergola SKYLINE pre napojenie na inteligentné domy21.3.2019
Máte inteligentný dom a uvažujete o kúpe pergoly? V našom článku možno nájdete niekoľko typov.

Inteligentné domy sú stále viac súčasťou našej doby a vďaka rozvoju technológií sa s nimi stále viac stretávame na našich realizáciach hliníkových pergol. Jedným z najrozširenejších a najpokrokovejších systémov súčastnosti je LOXONE.

Tento sofistikovaný riadiací systém inteligentného domu ovláda prakticky všetky elektrické prvky domácnosti od svetiel, zámkov, kúrenia, žalúzií atď.

Vzhľadom k stúpajúcej obľube tohoto systému sme pri vývoji našej novej bioklimatickej pergoly SKYLINE mysleli na napojenie našej pergoly priamo do riadenia LOXONE a chceli sme aby sa pohyblivá pergola stala súčasťou riadenia celého domu. Vďaka naklápaniu slnolamov pergoly môže napríklad systém Loxone púšťať do interiéru domu viac svetla v zimných mesiacoch a naopak viac tieniť v letných mesiacoch, tak aby sa interiér toľko neprehrieval a nemusela sa zapínať klimatizácia.

Vďaka napojeniu pergoly cez systém Loxone je potom možné celú pergolu ovládať smartphonom alebo PC. Vďaka Loxone meteostanice môžete naprogramovať funkcie pergoly v závislosti na počasí, ako napríklad zaklopenie slnolamov pri dáždi, alebo pootvorení pri nedostatku prirodzeného svetla v interiéri atď.

Máte doma riadiací systém Tahoma od firmy Somfy? Žiadný problém, pergola SKYLINE umožňuje integráciu aj do tohoto systému a funkcie pergoly je potom rovnaká ako u systému Loxone. Aplikácie v smartphone potom môže doplniť alebo nahradiť aj diaľkový ovládač Vašej pergoly.

frame-scrollup